Frekwencja

Podczas targów Potato Poland Nidzica 2019 swoją ofertę przedstawiło ponad 120 wystawców z kraju i zagranicy z rożnych branż ściśle powiązanych z rynkiem ziemniaka, specjalizujących się w agrotechnologii, osprzęcie maszynowym i wyposażeniu przechowalni, hodowli roślin, handlu krajowym i międzynarodowym oraz przetwórstwie.

Przedstawiciele świata nauki, instytucji publicznych podległych MRiRW oraz członkowie i zarząd Polskiej Federacji Ziemniaka zadbali o wysoki poziom międzynarodowych konferencji oraz uroczystej gali. Wydarzenia te uzyskały łączną frekwencję blisko 1350 uczestników – elity branży z 12 krajów.

Zainteresowanie przedstawicieli branży, w tym: producentów rolnych zorientowanych na wdrożenia innowacji i prowadzenie profesjonalnej produkcji, handlowców, restauratorów i konsumentów okazało się bardzo duże, a wystawę odwiedziło przez 3 dni blisko 12 tysięcy osób.

Podczas Potato Poland 2020 spodziewana jest rekordowa ilość odwiedzających:

  • 300 wystawców z 20 krajów
  • 25 000 osób odwiedzających
  • rzesza zaproszonych gości zagranicznych z kilku kontynentów.

Frekwencja wynikać będzie z zaangażowania i wsparcia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Kancelarii Prezydenta RP oraz innych ministerstw mających ścisły wpływ na rozwój branży, polskiego rolnictwa i polskiego eksportu. Z zaangażowania jeszcze większej liczby patronów honorowych z kraju i zagranicy.

W trakcie targów 2020 odbędzie się również festiwal kulinarny z udziałem kół gospodyń wiejskich, znanych kucharzy i restauratorów oraz ludzi mediów. W trakcie festiwalu odbywać się będą warsztaty kulinarno – edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Prezentowany będzie kanon kuchni polskiej, jak również jej nowoczesne formy w światowym wydaniu.

Pełna moc ziemniaka przed nami ;)

Z poważaniem

                                                                                                                 dr inż. Tomasz Bieńkowski