Pokaz kulinarny „Połowa talerza to połowa sukcesu” odbył się w terminie 24 września 2022 roku podczas kiermaszu „Dary Ziemi” w Gdyni. Pokaz odbywał się w formule LIVE COOKING, gdzie każdy miał możliwość obserwować proces przygotowania wyśmienitych potraw, tj. opalanego, pieczonego ziemniaka z wędzoną rybą i konfiturą z malin oraz puree musztardowe z karmelizowanymi burakami i gęsiną. Podczas imprezy kucharz przygotowywał dania w oparciu o ideę Połowy talerza.
W ramach Festiwalu odbiorca miał możliwość zapoznać się z historią ziemniaka w Polsce sięgającą Króla Jan III Sobieskiego i przypomnieć sobie o jego wartościach odżywczych i dietetycznych. Pokaz kulinarny miał na celu ożywienie polskich tradycji kulinarnych i upowszechnienie lokalnych potraw tradycyjnych ale w nowym wydaniu.
Ideą całego projektu było budowanie wspólnoty rodzinnej i międzyludzkiej a ziemniak poprzez swoją swojskość jak mało które warzywo się do tego nadaje. Pokaz przyczynił się nie tylko do promocji polskiego dziedzictwa ukazanego w tradycji kulinarnej, ale również był dobrym narzędziem marketingowym ułatwiającym promocję tradycyjnej kuchni polskiej.
Podsumowaniem tej przygody z ziemniakiem było pokazanie jego roli i zachowaniu właściwej proporcji na talerzu każdego konsumenta. Ta uczta kulinarna, która również angażowała w proces tworzenia odwiedzających kiermasz, miała pokazać możliwości zastosowania ziemniaka w naszej kuchni. Pokaz sprawił, że przypomnieliśmy sobie smaki domowych obiadów i zatęskniliśmy za kuchnią opartą na rodzimych produktach.

Pokaz kulinarny Połowa Talerza to połowa sukcesu został sfinansowany z FUNDUSZU PROMOCJI OWOCÓW i WARZYW.

Połowa Talerza to połowa sukcesu Dary Ziemi

Na pokazie kulinarnym na kiermaszu Dary Ziemi w Gdyni przyrządzono opalanego, pieczonego ziemniaka z wędzoną rybą i konfiturą z malin oraz puree musztardowe z karmelizowanymi burakami gęsiną.