Pokaz kulinarny „Potato Power” podczas pikniku Narodowego Dnia Sportu w Warszawie i kiermaszu Dary Ziemi 2023 w Gdyni

Pokaz kulinarny „Potato Power” odbył się w terminie 17 września 2023 roku podczas pikniku Narodowego Dnia Sportu w Warszawie i 24 września 2023 roku podczas kiermaszu „Dary Ziemi” w Gdyni. Pokazy odbywały się w formule LIVE COOKING, gdzie każdy miał możliwość obserwować proces przygotowania wyśmienitych potraw, tj. pieczonego ziemniaka z guacamole i groszkiem, puree ziemniaczane na mleku z wędzonym kurczakiem, chrupiący ziemniak ze śledziem oraz gotowane kostki ziemniaka z Piccalilli i wołowiną. Podczas imprezy kucharz przygotowywał dania dla aktywnych fizycznie.
W ramach obu pokazów odbiorca miał możliwość zapoznać się z nowoczesną promocją ziemniaka, jako zdrowego pokarmu oraz poznać jego zastosowanie w zdrowej diecie.

Obejrzyj relację!


Pokaz kulinarny Przetworów Polskich sfinansowano z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw

Ziemniaki dla wyników sportowych

ZIEMNIAKI. PRAWDZIWE JEDZENIE. RZECZYWISTA WYDAJNOŚĆ.

Ziemniak to warzywo bogate w składniki odżywcze, które dostarcza energii, potasu i witaminy C, których potrzebujesz, aby osiągać najlepsze wyniki. Ziemniaki to prawdziwy pokarm o zaskakujących korzyściach związanych z wydajnością. Niezależnie od tego, czy prowadzisz aktywny tryb życia, czy rywalizujesz z czołowymi sportowcami, ziemniaki dodadzą Ci energii.
Oto jak:

  • 26 g (9% wartości dziennej) wysokiej jakości węglowodanów. Węglowodany są głównym paliwem dla organizmu i mózgu.
  • Dobre źródło potasu. Ziemniaki zawierają 620 mg (15% dziennej wartości) potasu, czyli więcej potasu niż banan. Potas jest niezbędny do funkcjonowania mięśni.
  • Ziemniaki są doskonałym źródłem witaminy C, dostarczającej 30% dziennej wartości. Witamina C pomaga wzmocnić układ odpornościowy i pomaga w produkcji kolagenu, głównego składnika tkanki mięśniowej.
  • Ziemniaki zawierają 3 gramy białka roślinnego. Białko jest kluczowym składnikiem mięśni i ważnym składnikiem odżywczym wpływającym na wydajność.
  • Ziemniaki zawierają 2 gramy błonnika (7% dziennej wartości). Błonnik pomaga regulować poziom glukozy we krwi i zwiększa uczucie sytości, dzięki czemu dłużej czujesz się pełny.
  • 110 kalorii na energię: łatwo strawne i bardziej energetycznie niż jakiekolwiek inne popularne warzywo.