20.08.2021 – piątek – przywitanie z morzem – Celebruj Życie!

Polskie morze do duży kapitał Polski. Daje pożywienie, pracę i wypoczynek Polakom. W południe czyli od godziny 12 odbędzie się wielki piknik połączony z prezentacją bałtyckich ryb. Połączenie potraw polskiej ziemi i polskiego morza. Potrawy zostaną przygotowane przez regionalnych kucharzy. W tym dniu odbędzie się też wystawa i degustacja polskich win, wódek z ziemniaka i kraftowych piw.

Piknik odbędzie się na otwartej przestrzeni z elementem hali namiotowej, gdzie będzie strefa konsumpcyjna. Na telebimie będzie plan wydarzenia z opisem atrakcji. Będzie podświetlona hala wystawowa oraz nowoczesne maszyny, które będzie można zobaczyć w dniach 21-22.08.2021.

W godzinach 13 – 16 zostanie przeprowadzona Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, nad przebiegiem której będzie czuwał Wójt Gminy Wicko. Wręczenie nagród przewidziane jest na zakończenie wszystkich konkurencji.

O godzinie 17 nastąpi rozpoczęcie Konferencji „Ziemniak i Morze Możliwości”, która ma pokazać siłę regionu. Partnerami konferencyjnymi będą władze samorządowe (wójt, starosta, marszałek, wojewoda pomorski) oraz partnerzy prywatni.

O 20:30 wystartuje bieg nocny przy pochodniach, który początek i metę będzie miał na targach.

Na zakończenie dnia o godzinie 21 odbędzie się uroczysta kolacja dla zaproszonych gości w hotelu Kite Marina Sarbsk położonym nad jeziorem Sarbsko.

21.08.2021 – sobota – pamiętaj gdzie się urodziłeś – Doświadczaj Smaku!

W naszej tradycji jest wielka wiedza. W tym dniu będziemy promowali historię i tradycję. Przeprowadzimy uczestników do teraźniejszości.

Od godziny 9 na wystawie maszyn będzie można zwiedzać nowoczesne maszyny rolnicze, a na pobliskich polach zaobserwujemy maszyny wykonujące prace polowe. Na przygotowanych poletkach pokazowych monitorowanych przez FarmCloud czyli system wspierania produkcji rolnej oraz paszportyzacji żywności oparty na danych sensorycznych, zobaczymy 93 odmiany ziemniaków z różnych krajów.

Pokazując nowoczesny park maszynowy nie możemy zapomnieć o historii i o starych ciągnikach, które pokażemy podczas planowanego ich zlotu. W hali wystawowej odwiedzimy stoiska wystawców z prezentacją najnowszych produktów również za pomocą technologii 3D mapowania Matterport. Czas wystawowy będzie trwał w godzinach 9 -16. O godzinie 16 będzie czas wolnych myśli, gdzie wcześniej zapisani prelegenci będą mogli opowiedzieć swoją historię.

Również o godzinie 16 rozpocznie się strefa piknikowa przed halą wystawową. W tym dniu odbędzie się wielkie pieczenie ziemniaka. Oczywiście nie może zabraknąć pokazów i degustacji regionalnych producentów wódki z ziemniaka, piwa rzemieślniczego czy wina owocowego. Będą też potrawy i soki z polskich owoców.

O godzinie 11 nastąpi rozpoczęcie Konferencji „Powrót na światowe rynki”, która ma pokazać Polskę na tle Europy i Świata. Partnerami konferencyjnymi będą MRiRW, KOWR, PAIH, PUIG, Europatat oraz WPC IRELAND 2022.

19.00 – 20.00 – Uroczysta Gala zamykająca konferencję i oficjalną część targową. W ramach części oficjalnej wystąpienia wcześniej uzgodnionych osób z ramienia władz oraz organizatorów. Podczas gali przewidziane jest wręczenie medali targowych za najbardziej innowacyjny produkt oraz nagrody okolicznościowe MRiRW.
20.00 – 21-00 – Występ artystyczny
21.00 – 22.00 – kolacja

Kulminacją będzie o 22 pokaz świateł lub fajerwerki.

22.08.2021 – niedziela – dziś tworzymy jutro – Żyj odpowiedzialnie!

Nasza przyszłość jest tworzona dziś. W tym dniu będziemy promowali nowoczesność. Podobnie jak w sobotę na placu będzie można oglądać nowoczesne maszyny polowe, również w trakcie prac polowych. W hali wystawowej odbędą się pokazy nowoczesnej techniki przetwarzania owoców i warzyw, kuchni molekularnej i diety planetarnej. Na scenie otworzymy panel o ekologii, zarządzaniu zasobami ludzkimi, krótkich łańcuchach dostaw i rynku produktów fairtrade. Dzień wystawowy będzie trwał od 9 -15.

W strefie piknikowo-cateringowej będzie kuchnia molekularna. W tym dniu będą serwowane warzywa i owoce w nowoczesnym wydaniu. Najlepsi kucharze od kuchni molekularnej będą serwowali potrawy w godzinach 11-15, po czym nastąpi zakończenie imprezy.