Pierwsza polska edycja Kongresu Europatat odbędzie się 5 i 6 czerwca w Radisson Hotel & Suites w pięknym Gdańsku. Konferencja publiczna, która odbędzie się 6 czerwca i będzie moderowana przez Łukasza Grassa, byłego dziennikarza radiowego i telewizyjnego, obejmie również dyskusję panelową pt. „Zmieniający się krajobraz geopolityczny i przyszłość handlu ziemniakami” z wybitnymi prelegentami, takimi jak Antonina Skliarenko, Prezes Wspólnoty Producentów i Klientów Roślin Strączkowych Ukrainy, Geoffroy d’Evry, Prezes NEPG (North European Potatoes Growers – Północnoeuropejscy plantatorzy ziemniaków) i UNPT (Union Nationale des Producteurs de Pommes de Terre), Jörg Renatus, Dyrektor zarządzający Europlant International, oraz Jarosław Wańkowicz, Dyrektorem ds. Łańcucha Dostaw w Farm Frites Poland SA..

Plan kongresu

Pod hasłem „Zmieniający się krajobraz geopolityczny i przyszłość handlu ziemniakami” tegoroczne wydarzenie poświęcone będzie wpływowi obecnej geopolityki na międzynarodowy handel rolno-spożywczy, a także wpływowi celów Zielonego Ładu UE na handel ziemniakami w Europie i poza nią, oraz najnowsze osiągnięcia sektora polskiego.

W poniedziałek 5 czerwca członkowie Europatat dokonają przeglądu różnych działań stowarzyszenia podczas spotkań jego pięciu Komisji (ziemniaki konsumpcyjne, sadzeniaki, zrównoważony rozwój, kwestie techniczne i regulacyjne oraz RUCIP). Następnego dnia, we wtorek 6 czerwca, rano odbędzie się Walne Zgromadzenie Europatat, a później publiczna sesja Kongresu będzie poświęcona ocenie sytuacji w sektorze ziemniaczanym oraz omówieniu priorytetów i wyzwań stojących przed biznesem ziemniaczanym w Europie i poza nią. Główni prelegenci zostaną ogłoszeni wkrótce.

Oprócz profesjonalnego programu roboczego, Kongres Europatat zaoferuje również kilka wydarzeń towarzyskich, takich jak program partnerski, wieczorne koktajle i uroczysta kolacja w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, aby wzmocnić networking i kontakt między europejską społecznością ziemniaka. Nie przegap okazji promowania swojej firmy lub organizacji w rozległej sieci liderów branżowych i decydentów Europatat. Szczegółowy program Kongresu Europatat 2023 dostępny jest na www.europatatcongress.eu

O EuroPatat

Europatat jest Europejskim Stowarzyszeniem Handlu Ziemniakami, zrzeszającym zarówno stowarzyszenia krajowe, jak i pojedyncze firmy zajmujące się handlem nasionami, towarami i wczesnymi ziemniakami w całej Europie. Jej członkami jest szerokie grono przedsiębiorców (m.in. hodowcy, dystrybutorzy, magazyny, pakowacze, importerzy i eksporterzy) dostarczających rolnikom sadzeniaki, surowiec dla przemysłu spożywczego, oraz ziemniaki pakowane dla detalistów i sektora usług gastronomicznych. W celu uzyskania dalszych informacji lub pytań prosimy o kontakt pod adresem secretariat@europatat.eu

Polska Federacja Ziemniaka jest stowarzyszeniem powołanym do integracji polskiej branży ziemniaczanej. Prowadzi ciągłe działania mające na celu podniesienie jakości i efektywności krajowej produkcji ziemniaka, które bezpośrednio przyczyniają się do konkurencyjności polskiego ziemniaka na rynku krajowym i międzynarodowym. W celu uzyskania dalszych informacji lub zapytań prosimy o kontakt biuro@federacjaziemniaka.pl

Galeria z Targów

Strefa networkingu

Celem Strefy networkingu jest zapewnienie przedstawicielom polskiego biznesu ziemniaczanego i uczestnikom kongresu Europatat właściwych okoliczności i przestrzeni do nawiązania relacji, prowadzenia rozmów oraz możliwości nawiązania odpowiednich kontaktów biznesowych wcześniej zdefiniowanym przedstawicielom biznesu zagranicznego.

Sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw

Program strefy:

Konferencja w hotelu Radisson – Otwarta sesja publiczna

10:00 – 11:00: Powitalna kawa

11:00 – 11:30: Przemówienia otwierające

11:30 – 12:30: Przemówienie programowe: Miejsce ziemniaka na zmieniającym się rynku
Grzegorz Łapanowski, ekspert kulinarny, dziennikarz kulinarny, kreatywny szef kuchni

12:30 – 14:00: Lunch networkingowy

14:00 – 15:30: Dyskusja panelowa: Zmieniający się krajobraz geopolityczny i przyszłość handlu ziemniakami
Mykoła Mykoła Gordijczuk, wiceprezes Ukraińskiego Związku Plantatorów Ziemniaka
Geoffroy d’Evry, prezes NEPG (Północnoeuropejscy plantatorzy ziemniaków)
Jörg Renatus, dyrektor zarządzający Europlant International
Jarosław Wańkowicz, Dyrektor ds. Łańcucha Dostaw w Farm Frites Poland SA

15:30 – 15:45: Zamknięcie konferencji

Wieczorna Gala w Filharmonii Bałtyckiej

19:00 Powitanie i pokaz kulinarny bazujący na polskich ziemniakach i ich przetworach realizowany przez szefa kuchni Jarosława Uścińskiego oraz Grzegorz Łapanowski, eksperta kulinarnego.

20:00 Koncert muzyczny: Gdański Kwartet Akordeonowy

Pokaz kulinarny sfinansowany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw

Zapowiedź


Strefa Networkingu sfinansowana z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw