Edukacja kulinarna ma na celu nowoczesną promocję ziemniaka, jako zdrowego pokarmu oraz jego zastosowanie w zdrowej diecie. Takie podejście przyczyni się nie tylko do promocji polskiego dziedzictwa ukazanego w tradycji kulinarnej, ale również przypomni o wartościach odżywczych i dietetycznych tego popularnego warzywa.

deą całego projektu jest budowanie wspólnoty rodzinnej i międzyludzkiej a ziemniak poprzez swoją swojskość, jak mało które warzywo się do tego nadaje. Do projektu chcemy zaprosić znanych i lubianych kucharzy oraz autorytety opiniotwórcze, które będą wydobywać z ziemniaka jego najwspanialsze walory smakowe tak dobrze znane z dzieciństwa. Pokazy mistrzów sprawią że wrócimy myślami do dzieciństwa, przypomnimy sobie smaki domu rodzinnego i zatęsknimy za kuchnią opartą na rodzimych produktach.

Podsumowaniem tej przygody z ziemniakiem będzie pokazanie jego roli i zachowanie właściwej proporcji na talerzu. Ta uczta kulinarna, która będzie również angażowała w proces tworzenia odwiedzających stronę, ma pokazać możliwości zastosowania ziemniaka w naszej kuchni.